Џулија Гарнер ќе ја глуми Мадона: Наскоро биографски филм во режија на поп-иконата

1 min read

Џулија Гарнер ќе ја игра Мадона во биографскиот филм, што ќе го режира самата пејачка. Ѕвездата на серијата „Ozark“ и „Inventing Anna“ ја добила улогата по долга аудиција.

Мадона пред две години објави дека ќе се снима филм за нејзиниот живот, при што го напиша сценариото заедно со оскаровката Диабло Коди.

„Сакам да го раскажам неверојатното патување низ кое што ме однесе животот како уметник, музичар, танчер, човечко суштество. Има толку многу непознати и инспиративни приказни, а кој може подобро да ги раскаже од мене“, истакнала Мадона.

Дваесет и осумгодишната Гарнер освои две награди Еми за „Ozark“, а во изминатиот период беше актуелна со серијата „Inventing Anna“.

Извор: espreso.mk

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Милевски очекува подобра игра против Гибралтар: Мора да бидеме поконктретни во реализацијата 

Следно

Одрон на патниот правец Неготино – Радовиш

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian