Милевски очекува подобра игра против Гибралтар: Мора да бидеме поконктретни во реализацијата 

1 min read

Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Благоја Милевски иако се соочува со повреди на некоку стандардни фудбалери, очекува неговите избраници да одиграат подобро од претходниот натпревар посебно во нападот и во реализацијата на шансите.

Македонија во четвртокот загуби од Грузија со 0:3 на Националната Арена „Тодор Проески“’ и утре од 18 часот игра против селекцијата на Гибралтар.

– Последниот натпревар одигравме 60 мин на високо ниво, но ни недостасувапе тој завршен пас. Мора да бидеме поконкретни во последната линија. Доминантни сме, имаме посед, но, во таа завршна фаза мора да бидеме поконкретни. Зошто не сме поконкрентни во завршницата голема улога има формата на самите играчи. Тие се играчите исти кои постигнувале и по пет и по три бода. Факт е дека ни недоасуваше тој момент. Сите што се повикани ке добијат шанса,а тоа се однесува и за Етеми. По последните случувања сите се во комбинација и сигурно и Етеми ќе добие шанса на утрешниот натпревар – изјави Милевски.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Каревци повторно први, наградени со прва награда за најдобар бизнис концепт

Следно

Џулија Гарнер ќе ја глуми Мадона: Наскоро биографски филм во режија на поп-иконата

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian