ФОТО+ВИДЕО | Одрон на патот Росоман – Прилеп, а сообраќајот е во прекин со часови

1 min read

Блокиран е патот Росоман – Прилеп, а сообраќајот е во прекин со часови.

Според информациите кои ги добивме од СВР Кавадарци, се работи за голем одрон на патот помеѓу Росоман и Прилеп кај месноста „Трите ленти“.

Изведувачот на новиот пат работи со механизација на расчистување на патот.

Претпоставка е дека сообраќајот ќе биде во прекин од пет до шест часа.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Први симптоми кои укажуваат на тромб: Овие промени на телото не смеете да ги игнорирате

Следно

Поранешната боливиска претседателка осудена на 10 години затвор

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian