Црна Гора „остро“ против санкционираните Руси – им заплени 44 имоти

1 min read

Министерството за внатрешни работи на Црна Гора соопшти дека замрзнало 44 имоти на 34 руски државјани против кои претходно се воведени санкции.

Во соопштението објавено синоќа се наведува дека тие го „направиле првиот чекор“ на линијата на стопроцентна усогласеност на Црна Гора со надворешната и безбедносната политика на Европската унија.

„За 44 недвижности Управата за катастар и државен имот донесе соодветни решенија со кои се ограничува располагањето со имотот во Црна Гора на овие лица“, се наведува во соопштението.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Тачи го поддржува „Отворен Балкан“: Тој го јакне националниот потенцијал на Албанците

Следно

Режисерот на продолжението на „And Just Like That“ откри дали ќе се врати важен лик

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian