Уапсен дилер на дрога од скопско

1 min read

Полицајци од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје вчера го уапсиле Е.Ц.(29) од село Долно Коњари, скопско кај кого пронашле дрога.

Од МВР соопштија дека кај него биле пронајдени прашкаста материја, марихуана, семки од марихуана и пари, кои се одземени и предадени за вештачење.

Дилероте задржан во Полициска станица Гази Баба, а во координација со Јавен обвинител, по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.  

skopjeinfo.mk

Претходно

ЦУК: Ангелов изврши увид на опасна дупка на средината на мостот кон Драчево

Следно

Мицотакис: Западен Балкан во ЕУ до 2033 година, првиот чекор да биде одлука за две седмици за Северна Македонија и Албанија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian