Папата поради повреда мораше да ги одложи посетите на Конго и Јужен Судан

1 min read

Папата Франциск ги одложи посетите на Конго и Јужен Судан, планирани за јули, поради проблеми со коленото.

Папата Франциск веќе еден месец користи инвалидска количка бидејќи ги истегна лигаментите на коленото поради што отежнато оди и стои.

– По барање на неговите лекари, посетата е одложена за да не се загрозат резултатите од терапијата со која го лекува коленото, се наведува во денешното соопштение на Ватикан. (МИА)

kurir.mk

Претходно

Раскинавте – вие најдовте утеха во чоколадата и пријателките, а тој во друга: За што точно станува збор?

Следно

Вучиќ: Шолц беше остар, побара да се приклучиме кон санкциите против Русија

Latest from Blog

Д-р Петличковски за кичевчанецот суспектен на мајмунски сипаници: Немаме законска можност да го присилиме да се тестира, очекуваме да му проработи совеста

Здравствените власти мака мачат да обезбедат примерок за тестирање од првиот суспектен случај на мајмунски сипаници

MacedonianEnglishAlbanian