Момче со тешки повреди хоспитализирано на скопските клиники

1 min read

Министерството за внатрешни работи информираше дека утрово во 01.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ со тешки телесни повреди бил донесен А.С.(23) од Скопје.

– По преземени мерки било утврдено дека тој се здобил со повредите откако претходно, поради нерасчистени должничко-доверителски односи, бил физички нападнат од В.А, се вели во соопштението од полицијата. 

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.  

skopjeinfo.mk

Претходно

Борис Џонсон е „згрозен“ од смртната пресуда на двајцата Британци во Украина

Следно

Германскиот канцелар Шолц пристигна во Белград, започна средбата со Вучиќ

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian