Кумановец и светиниколец земале возила од рентакар и не го вратиле

1 min read

Сопственик на рентакар фирма од кумановско, вчера во 23.30 часот пријавил дека на 06.јуни, Д.Ј.(19) од Куманово и Б.С.(31) од с.Горобинце, светиниколско, склучил договор за издавање на две патнички моторни возила, кои требало да бидат вратени до вчера.

Кумановец и светиниколец земале возила од рентакар и не го вратиле
Според пријавеното, тие не го испочитувале склучениот договор и не ги вратиле возилата.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Поранешниот сопруг на Бритни Спирс се обидел да ѝ ја уништи свадбата: Полицијата го уапсила

Следно

Еквадор нема да биде дисквалификуван од Мундијалот во Катар

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian