ФОТО | „После цел живот дводелен костим за капење“: Ивона Јо ужива на својот летен одмор

1 min read

Пејачката Ивона Јовановска попозната како Ивона Јо ужива на летен одмор во соседна Грција, од каде деновиве со своите пријатели и обожаватели споделува фотографии и видеа. Меѓу другото, Ивона се пофали дека конечно облекла дводелен костим за капење.

Младата пејачка со години отворено зборува за борбата со вишокот килограми. Низ годините, таа својот инстаграм-профил го користи како простор каде споделува позитивни пораки до своите следбеници велејќи дека треба да се прифатат такви какви што се.

Сепак, колку и да се сакаме себеси такви какви што сме, здравјето е најважно. Затоа Ивона реши да направи операција за стеснување на желудникот во Турција и доживеа неверојатна транформација на физичкиот изглед.

Околу целиот процес на трансформација, и за тоа колку се променило нејзиното тело, Ивона информира на својот инстаграм-профил истакнувајќи дека е горда на своето тело и лузни по операцијата.

„После цел живот – дводелен костим“, напиша таа во описот на едната фотографија што ја сподели од својот летен одмор.

Ивона Јо сега прави избори кои никогаш во животот не ги направила. Ова лето пејачката се одлучила за првпат да облече дводелен костим за капење и изгледа пресреќно!

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Португалците тврдат дека транферот на Нуњез во Ливерпул е завршена работа

Следно

Борис Џонсон е „згрозен“ од смртната пресуда на двајцата Британци во Украина

Latest from Blog

ВМРО-ДПМНЕ: Каков дебакл – во истиот ден кога Каевски се фалеше дека го заштитиле идентитетот, демантот стигна од Бугарија, Македонија прифатила дека Самоил е бугарски цар, а Климент и Наум твореле во бугарска држава

Кој го намести младиот олигарх Дарко Каевски поразот да го прославува како победа, во истиот ден

MacedonianEnglishAlbanian