Дибала ќе му зарие нож во грб на Јувентус и ќе потпише за најголемиот ривал

1 min read

Аргентинскиот репрезентативец Пауло Дибала наскоро би требало да потпише за Интер.

Првата официјална средба меѓу претставници на фудбалерот и на Интер поминала  во позитивна атмосфера, по што Дибала им на „нераѕурите“ дека Милано е „неговата омилена дестинација“ објави Скај Италија.

Скај открива дека Дибала и неговиот агент Хорхе Антун, ги посетиле просториите на Интер каде имале средба со директорот Џузепе Марота и потпретседателот Хавиер Занети.

Челниците на Интер му понудиле на Дибала четиригодишен договор според кој фудбалерот би заработувал шест милиони евра годишно плус бонуси, додека Аргентинецот бара два милиони повеќе, но Скај очекува наскоро двете страни да изнајдат решение на следната средба која е закажана викендов.

Доколку Дибала се пресели во Интер ќе му зарие нож во грб на Јувентус, бидејќи ќе се пресели во редовите на најголемиот ривал на „старата дама“.
Дибала си замина од Јувентус бидејќи не успеа да најде заеднички јазик со челниците на екипата околу новиот договор. Аргентинецот во Јувентус пристигна во 2015 година од Палермо и на 210 натпревари во Серија А постигна 82 гола.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Град Скопје ќе дава до 1.000 евра за купување на клима уред

Следно

Режисерот Тод Филипс го потврди продолжението на „Џокер“: Хоакин Феникс веќе го чита сценариото!

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian