Денеска зголемен број на автобуси кон гробиштата поради Задушница

1 min read

Од ЈСП-Скопје информираат дека поради верскиот празник Задушница, денеска јавниот превоз ќе сообраќа по саботен возен ред.

Денеска, во сабота (11.06.2022 год) и недела (12.06.2022 год) на линиите 59 (Карпош3-Кучевишка бара-Гробишта Бутел), 59А (Ново Лисиче-Гробишта Бутел) и 59Б (Кисела Вода-Гробишта Бутел) ќе сообраќаат дополнителен број автобуси.

Распоредот на возниот ред е достапен на веб страницата на ЈСП Скопје (www.jsp.com.mk).   

skopjeinfo.mk

Претходно

Брисел инсистира на решение во јуни, Владата во Софија на „стаклени нозе”, Скопје не прифаќа историски прашања во Преговарачката рамка

Следно

Скандал: Избришани видео снимките од насилството пред финалето во Лигата на шампионите

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian