Тука лежи причината: Откриено зошто принцот Луис беше немирен на прославата за кралицата

2 mins read

Најмладото дете на Кејт Мидлтон и принцот Вилијам, принцот Луис (4), во текот на платинестиот јубилеј, прославата на 70 години од владеењето на кралицата Елизабета Втора, го украде целото внимание, а сега е откриена и причината зошто момчето било немирно.

Мајк Тиндал, сопругот на најстарата внука на кралицата, Зара Филипс, открил дека шеќерот бил причина за немирното однесување на принцот Луис за време на повеќедневната прослава.

– Луис сакаше само да се забавува. А, моите две ќерки се секогаш непослушни, па затоа е тешко да ги смириме. Имаше многу слатки наоколу, така што во сето тоа беше вклучено и многу шеќер – рекол поранешниот рагбист Тиндал во една британска емисија.

Тој додал и дека на помладите членови на кралското семејство им било многу тешко да молчат во текот на целата програма.

– Сите се мали… И за тоа треба многу време. Но, како што знаат сите родители, едноставно правите сè што е потребно – заклучил Мајк, кого британските медиуми го нарекоа „кул вујко“ бидејќи цело време се обидувал да го забавува Луис, како и своите две ќерки Миа и Лена. Тој и неговата сопруга Зара го имаат и синот Лукас.

Да потсетиме, најмладиот син на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон го воодушеви интернетот со своите смешни гримаси на балконот на Бакингемската палата, а потоа повторно го снимија како разменува низа урнебесни изрази на лицето додека ја гледа поворката во чест на кралицата.

Започна четиридневната прослава: Кралицата Елизабета слави 70 години на британскиот трон

ФОТО+ВИДЕО | „Главна“: Принцезата Шарлот го опоменa својот помлад брат Луис и стана вирален хит

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Иконому: Турција да прекине со провокациите

Следно

КСС се сретна со ВМРО-ДПМНЕ, синдикатите бараат 17 милиони евра за повисоки плати во јавниот сектор

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian