Селекторот Милевски со истиот тим од Разград ќе ја напаѓа Грузија

1 min read

Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Благоја Милевски го одреди составот од 11 фудбалери кои вечерва од 20.45 часот ќе истрчаат на Националната Арена „Тодор Проески“ на дуелот против Грузија.

Стартниот состав е идентичен на тој што истрча во Разград на стартот од новото издание во Лигата на нации.

Димитриевски ќе биде на голот, а во одбраната се Ашковски, Муслиу, Велковски и Алиоски. Во средниот ред Во средниот ред Спировски, Барди и Елмас, на крилните позиции Чурлинов и Трајкоски,  додека напаѓач е Милан Ристовски.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Србија издвои три милиони евра за децата и бегалците во Украина

Следно

Бритни Спирс денеска се мажи во „строга тајност“: Сите детали од интимната церемонија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian