Се преврте автомобил кај МАНУ

1 min read

Утрово, се случи тешка сообраќајна несреќа на булеварот „Крсте Мисирков“, во близина на МАНУ, кога автомобил се преврте на покрив, пренесува порталот „Независен“. 

Засега нема информации за повредени и евентуални жртви.

Од МВР повеќе детали најавуваат за подоцна.

Сообраќајот се одвива нормално, а автомобилот е означен со заштитни конуси.

Фото: Независен 

skopjeinfo.mk

Претходно

Британско МО: Русија сака да изврши дополнителен притисок врз Северодоњецк

Следно

Лига на нациите: Македонија и Грузија во дуел за првото место

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian