Млад кавадарчанец со тешки повреди хоспитализиран на скопските клиники

1 min read

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера во 16.28 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ – Скопје со тешки телесни повреди бил донесен М.К.(23) од Кавадарци.

– Според пријавеното, тој се здобил со повредите при извршување на работни задачи во фирма на бул.„Климент Охридски“ во Скопје, информираат од полицијата. 

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

skopjeinfo.mk

Претходно

КСС се сретна со ВМРО-ДПМНЕ, синдикатите бараат 17 милиони евра за повисоки плати во јавниот сектор

Следно

УЕФА одлучи: Три репрезентации преку Лигата на нации ќе обезбедат пласман на Евро 2024

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian