ВИДЕО | Исмајловска: „Отворен Балкан“ можност за отворање на нови проекти и развој

1 min read

Денеска е официјалниот дел од самитот на иницијативата Отворен Балкан на кој учествуваат претседателот на Србија Александар Вучиќ, премиерите на Албанија и Северна Македонија Еди Рама и Димитар Ковачевски, како и премиерот на Црна Гора Дритан Абазовиќ и претседателот на Советот на министри на Босна и Херцеговина, Зоран Тегелтија во својство на посматрачи, јавува за Утрински брифинг, новинарот Дејан Србиновски.

-Вчера имаше средба во вилата „Билјана“. Она што се разговараше вчера беа темите од туризмот, културата, економијата, енергетика и политичките случувања. Денеска имаме испланирано два панелина темата туризам и култура, затоа што веќе подолго време се разговараше дека заедно може да направиме повеќе во оваа овласт со заеднички проекти, изјави во Утрински брифинг Нола Исмајловска, Национален координатор во Владата за евро-интегративни прашања.

Целиот разговор погледнете го во видеото:

 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Европска сребрена лига: Шансите на одбојкарите се минимални, но мотивација не недостига

Следно

Што прави денеска: Татјана Алексиќ, професорка по македонски јазик и литература

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian