Предупредувања преку мејл: Дојави за бомби во 214 училишта во Белград

1 min read

Во 214 училишта во Белград има дојави за поставени бомби.

Дојавите пристигнале на емајл адреси на 148 основни и 66 средни училишта, соопшти Министерството за образование.

Според претходно утврдената процедура, објектите се евакуирани, а учениците ќе може да се вратат во училишните клупи, штом се утврди дека тоа е безбедно.

Екипи на Министерството за внатрешни работи се на терен и ги прегледуваат објектите, се додава во соопштението.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

32 објекти под надлежност на Град Скопје добија сертификати за енергетска ефикасност

Следно

Груби: САД и ЕУ го поддржуваат „Отворен Балкан“

Latest from Blog

Д-р Петличковски за кичевчанецот суспектен на мајмунски сипаници: Немаме законска можност да го присилиме да се тестира, очекуваме да му проработи совеста

Здравствените власти мака мачат да обезбедат примерок за тестирање од првиот суспектен случај на мајмунски сипаници

MacedonianEnglishAlbanian