Погба е подготвен за кам-бек во Јувентус, имал тајни лекарски прегледи

1 min read

Францускиот репрезентативец Пол Погба пред да потпише за Јувентус, направил тајни лекарски прегледи, објавија италијанските медиуми.

Погба во Јувентус ќе пристигне како слободен играч бидејќи договорот со Манчестер јунајтед му истекува на крајот од месецот.

За него интерес пројавија и Реал Мадрид, ПСЖ, Челси и Манчестер сити, но Погба одлучи да се врати во Јувентус каде ги имаше најдобрите четири години во кариерата (2012-2016).

Според „Тутоспорт“, Пол Погба ќе потпише тригодишен договор со Јувентус со опција да се продолжи на уште една година, а се очекува да има плата од 8 милиони евра плус бонуси.

Погба го напушти Јувентус во 2016 година и замина во Манчестер јунајтед за 105 милиони евра, а сега се враќа во Торино без отштета.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Мицотакис: Во последната деценија на економска криза има 450.000 помалку Грци

Следно

Палачинки со кокос и јагоди, незаменлива комбинација за летните денови

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian