Груби: САД и ЕУ го поддржуваат „Отворен Балкан“

1 min read

Првиот потпретседател на Владата на Република Северна Македонија, Артан Груби денеска учествува на самитот во Охрид, „Отворен Балкан“.

Во оваа прилика Груби на својата официјална Фејсбук страница напиша:

„Сите очи денес вперени во Охрид, со поддршка на 🇺🇸 и 🇪🇺, Балканот во мир ја проектира здравата иднина на развојот на нашиот регион во европски дух.„

Претходно

Предупредувања преку мејл: Дојави за бомби во 214 училишта во Белград

Следно

Амбер Херд одговори на тикток-видеото на Деп: Додека одите напред, правата на жените одат назад

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian