Лавров пристигна во Анкара, за утре закажана средба со Чавушоглу

1 min read

Министерот за надворешни работи на Русија, Сергеј Лавров денеска пристигна во официјална посета на Турција. Лавров утре во Анкара ќе разговара со турскиот колега Мевлут Чавушоглу.

Двајцата министри ќе разговараат за ситуацијата во Украина и Сирија, Либија и Нагорно Карабах, како и за ситуацијата на Балканот, Авганистан и Централна Азија.

Рускиот министер за надворешни работи беше во центар на вниманието во претходниве денови, откако неговата посета на Белград беше откажана.

ВИДЕО | Андоновиќ: Блокадата на посетата на Лавров е спас за Србија?

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Ударната вест на социјалните мрежи: „Аеродром е прва општина која избриша маркици“, соопшти Муцунски и најави паркови и образовни објекти

Следно

ФОТО | „Вљубени како првиот ден“: Кијану Ривс и неговата девојка блеснаа на црвениот тепих на „МOCA Gala“

Latest from Blog

Д-р Петличковски за кичевчанецот суспектен на мајмунски сипаници: Немаме законска можност да го присилиме да се тестира, очекуваме да му проработи совеста

Здравствените власти мака мачат да обезбедат примерок за тестирање од првиот суспектен случај на мајмунски сипаници

MacedonianEnglishAlbanian