Стојковски останува верен на Македонија ЃП

1 min read

Освојувачот на Купот, екипата на Македонија Ѓорче Петров ја продолжи соработката со Кристијан Стојковски.

– Голема беше желбата да играм европски натпревари со клубот од детството, така да лесно беше да дојдеме до договор со управата. Како и секогаш ќе давам максимум за да и следната сезона биде успешна за мене и за Македонија Ѓорче Петров – изјави Стојковски за официјалната фејсбук страница на Македонија ЃП.

Стојковски и Македонија ЃП летово ќе настапата во квалификациите за пласман во групната фаза во Лигата на конференции.

 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Пленковиќ: Не е време да се седи на две столчиња, Србија мора да избере страна

Следно

ФОТО+ВИДЕО | Луда журка: Кејт Мос и Наоми Кемпбел го украдоа шоуто на јубилејот на кралицата!

Latest from Blog

Д-р Петличковски за кичевчанецот суспектен на мајмунски сипаници: Немаме законска можност да го присилиме да се тестира, очекуваме да му проработи совеста

Здравствените власти мака мачат да обезбедат примерок за тестирање од првиот суспектен случај на мајмунски сипаници

MacedonianEnglishAlbanian