Скопјанец ja силувал малолетната ќерката на својата сопруга

1 min read

Министерството за внатрешни работи информира дека утрово во 04.30 часот од полициски службеници од Единицата за насилен криминал при СВР Скопје е лишен од слобода С.Б.(43) од Скопје, поради постоење основано сомнение дека извршил обљуба врз малолетната ќерка на неговата сопруга.

За случајот е известен социјален работник и по негово целосно документирање против С.Б. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

skopjeinfo.mk

Претходно

Украинската армија тврди дека ја потиснала руската флота во Црното Море

Следно

Ди Марија го откачил Јувентус и се договори со Барселона?

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian