„Не е импресиониран од прославата“: Принцот Луис правеше урнебесни гримаси во кралската ложа

4 mins read

Откако пред неколку дена го украде вниманието на својот прв јавен ангажман за време на прославата на платинестиот јубилеј на кралицата, најмладиот син на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон повторно стана хит на социјалните мрежи. Младиот принц се чини едвај чекал да заврши оваа прослава.

Принцот Луис го воодушеви светот со своите смешни гримаси во четвртокот кога се појави на балконот на Бакингемската палата со своето семејство.

Започна четиридневната прослава: Кралицата Елизабета слави 70 години на британскиот трон

Сега повторно се појавија фотографии на Интернет додека наизменично менува низа смешни изрази на лицето додека ја гледа поворката во чест на кралицата, која според фотографиите не му била многу интересна.

Имено, 4-годишниот принц во неделата седеше во кралската ложа за да присуствува на парадата на последниот ден од прославата на платинестиот јубилеј на кралицата заедно со неговата мајка Кејт Мидлтон и 7-годишната принцеза Шарлот. Покрај нив беа и 8-годишниот принц Џорџ и принцот Вилијам.

Луис едноставно одбивал да седи мирно. Цело време покажувал со прстот и гестикулирал, постојано поставувајќи ѝ прашања на неговата мајка. Како и секое дете на таа возраст. Тој зеваше, се муртеше и на крајот го покри лицето со рацете кога навидум му било доста од парадата.

Во еден момент, Мајк Тиндал кој седеше зад Луис, направил хумористичен гест „Те гледам“ на младиот принц откако тој ги стави прстите во ушите.

На Луис тогаш му здосадило од сопствените лудории и решил да седи мирно некое време во прегратките на својот дедо, принцот Чарлс.

 

Повеќе написи на темата:

 

ФОТО+ВИДЕО | Неверојатен музички спектакл: Дијана Рос, Алиша Кис, Род Стјуарт ѝ пееја на кралицата Елизабета

 

ФОТО+ВИДЕО | „Главна“: Принцезата Шарлот го опоменa својот помлад брат Луис и стана вирален хит

ФОТО | Кејт Мидлтон повторно покажа скромност: Со стајлингот ѝ оддаде чест на принцезата Дијана

ФОТО | Цел свет зборува за Меган Маркл: Што правеше војвотката во текот на парадата за кралицата

 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Ѓоковиќ ја започна последната недела како прв тенисер на светот

Следно

МНР: Забрана за прелет на авионот на Лавров донесена согласно владината одлука за затворање на воздушниот простор за руски авиопревозници

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian