Насилник со закана одзел пари од аптека во Ѓорче Петров

1 min read

Министерството за внатрешни работи информира дека вчера во 08.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во аптека на ул.„Ѓорче Петров“, едно лице со закана од вработена одзело пари.

Полицијата презема мерки за расчистување на настанот.

skopjeinfo.mk

Претходно

Во Украина досега загинале 32 локални новинари

Следно

Додик: Да останеме неутрални, не треба да воведеме санкции кон Русија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian