Локални невремиња во повеќе делови од Македонија, УХМР објави мапа

1 min read

Нестабилно време со локални силни врнежи од дожд, грмежи и засилување на ветерот, попладнево зафатија повеќе делови од земјава, а најинтензивни се во источните и југоисточните делови од земјава, како и во Пелагонија.

Забележан е град во повеќе места во Тетово и тетовско, а локални нестабилни процеси има и во охридско и струшко.

Исто така, облачна маса од север навлегува во Скопската Котлина и се очекува да ја зафати, велат од УХМР.

Управата за хидрометеоролошки работи објави мапа на која се обележани локалните невремиња низ Македонија.

Фото: УХМР

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Џенифер Лопез се расплака на „MTV Movie&TV“ наградите: Од разочарувањата научив да бидам силна

Следно

Украинската армија тврди дека ја потиснала руската флота во Црното Море

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian