ФОТО | По стапките на сестра си: Пипа Мидлтон е бремена со трето дете

2 mins read

Помладата сестра на Кејт Мидлтон, Пипа, го чека своето трето дете со сопругот Џејмс Метјуз, потврдуваат за „Пипл“ повеќе извори. Двојката веќе ги има синот Артур (3) и ќерката Грејс (1).

Пипа блескала во зелен фустан кој го откриваше нејзиниот труднички стомак на ѕвездениот концерт „Забава во Палатата“ во саботата вечерта пред Бакингемската палата.

Пипа блескаше во зелен фустан кој го откриваше нејзиното бебенце на концертот „Забава во палатата“ исполнет со ѕвезди во саботата вечерта пред Бакингемската палата.

Фото: Профимедиа

Претставник на Пипа Мидлтон го одбил барањето на магазинот „Пипл“ за коментар.

Инаку, Пипа била во придружба на сопругот Метјуз, својот брат Џејмс Мидлтон и неговата сопруга Ализе Тевенет. Нејзините родители Керол и Мајкл Мидлтон, исто така, присуствувале на настанот, на кој се прославија 70 години на тронот на кралицата Елизабета Втора. Сестрата на Пипа, Кејт и нејзиното семејство биле во близина во кралската ложа.

Пипа (38) и Џејмс (46) го добија своето прво дете – синот Артур – во октомври 2018 година.

Пипа ја роди ќерката по име Грејс во март 2021 година. Таа ги следеше стапките на нејзината кралска сестра со породување во крилото Линдо во болницата „Сент Мери“ – истото место каде Кејт Мидлтон ги роди сите три деца.

Фото: Профимедиа

Бебето ќе биде шесто внуче за Керол и Мајкл Мидлтон и уште еден мал братучед за принцот Џорџ, принцезата Шарлот и принцот Луис.

Пипа и Џејмс се венчаа во мај 2017 година во црквата „Свети Марко“ во Енглефилд. Нејзиниот кралски внук и внука, Џорџ и Шарлот, служеа на невестинската забава.

Пипа Мидлтон и Џејс Метрјус станаа родители по втор пат: Името на девојчето има посебна врска со војвотката Кејт!

ФОТО | Исцрпена, но пресреќна: Пипа Мидлтон само 8 дена по породувањето на својата прва прошетка со новороденчето!

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Надал е најдобриот шпански спортист на сите времиња

Следно

Немаме најава дека рускиот амбасадор ќе се повлекува, вели Османи

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian