Фофана го одби дебитантскиот повик во француската репрезентација поради сопствена свадба

1 min read

Младиот француски репрезентативец Весли Фофана го одби повикот на селекторот на светскиот шампион Дидие Дешан поради сопствена свадба.

Имено, Фофана ја закажал сопствената свадба за 10 јуни, а токму на тој ден француската репрезентација треба да игра против Австрија во Виена во рамки на Лигата на нации.

Фофана на 10 јуни требаше да дебитира во дресот на сениорската репрезентација како замена за повредениот Рафаел Варан, но наместо него, својот прв настап за светскиот шампион ќе го запише дефанзивецот на Ливерпул, Ибрахим Конате.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Додик: Да останеме неутрални, не треба да воведеме санкции кон Русија

Следно

Интервју со Лилјана Пленз, инструкторка по јога: Јогата ја доживувам како подарок за светот

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian