Доделени „MTV Movie & TV“ наградите: Еве ги победниците!

4 mins read

Повеќе од дваесетина трофеи беа доделени за време на тричасовното шоу во неделата на „MTV Movie & TV Awards: Unscripted“ во Санта Барбара, Калифорнија.

Ванеса Хаџенс и Тајшиа Адамс беа водителки на настанот кој ги слави омилените емисии, ѕвезди и филмови на обожавателите.

„Spider-Man: No Way Home“ и „Euphoria“ имаа најмногу номинации, со седум номинации поединечно. „The Batman“ следеше со четири, додека „Loki“, „The Lost City“, „Selling Sunset“, „Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings“ и „Summer House“ имаа по три.

Погледнете ја листата на добитници:

Најдобар филм

Spider-Man: No Way Home — победник!
Scream
The Batman
The Adam Project
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
Dune

Најдобра серија

Euphoria — победник!
Inventing Anna
Loki
Squid Game
Ted Lasso
Yellowstone

Најдобра актерка изведба во филм

Лејди Гага, House of Gucci
Роберт Патинсон, The Batman
Сандра Булок, The Lost City
Тимоти Шаламе, Dune
Том Холанд, Spider-Man: No Way Home — победник!

Најдобра актерска изведба во серија

Аманда Сејфрајд, The Dropout
Кели Рајли, Yellowstone
Лили Џејмс, Pam & Tommy
Сандеј Свини, Euphoria
Зендаја, Euphoria — победник!

Најдобра комична изведба

Брет Голдстин, Ted Lasso
Џон Сина, Peacemaker
Џони Ноксвил, Jackass Forever
Меган Сталтер, Hacks
Рајан Рејнолдс, Free Guy — победник!

Најдобар херој

Даниел Крејг, No Time to Die
Оскар Исак, Moon Knight
Скарлет Јохансон, Black Widow — победник!
Симу Лиу, Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
Том Холанд, Spider-Man: No Way Home

Најдобар негативец

Колин Фарел, The Batman
Даниел Редклиф, The Lost City — победник!
Џејмс Џуд Кортни, Halloween Kills
Викториа Пидрети, You
Вилем Дефо, Spider-Man: No Way Home

Најдобар бакнеж

Хантер Шафер и Доминик Фајк, Euphoria
Лили Колинс и Лусиен Лависконт, Emily in Paris
Poopies and the snake, Jackass Forever — победник!
Роберт Патинсон и Зои Кравиц, The Batman
Том Холанд и Зендаја, Spider-Man: No Way Home

Најстрашна изведба

Џена Ортега, Scream — победник!
Кајл Ричардс, Halloween Kills
Миа Гот, X
Милисент Симондс, A Quiet Place Part II
Седи Синк, Fear Street: Part Two 1978

Најдобро актерско откритие

Алана Хаим, Licorice Pizza
Ариана Дебос, West Side Story
Хана Еинбиндер, Hacks
Џунг Хоџион, Squid Game
Софиа Ди Мартино, Loki — победник!

Најдобар тим

Том Хидлстон, Софија Ди Мартино и Овен Вилсон, Loki — победник!
Селена Гомез, Стив Мартин и Мартин Шорт, Only Murders in the Building
Том Холанд, Ендру Гарфилд и Тоби Мегвајер, Spider-Man: No Way Home
Рајан Рејнолдс и Валкер Скобел, The Adam Project
Сандра Булок, Ченинг Тејтум и Бред Пит, The Lost City

Најдобра песна

„Here I Am (Singing My Way Home)“ – Џенифер Хадсон (Respect)
„Just Look Up“ – Аријана Гранде и Кид Куди (Don’t Look Up)
„Little Star“ – Доминик Фике (Euphoria)
„On My Way (Marry Me)“ – Џенифер Лопез (Marry Me) — победник!
„We Don’t Talk About Bruno“ – (Encanto)

Најдобра документарна/ријалити серија

Jersey Shore: Family Vacation
Love & Hip Hop: Atlanta
Selling Sunset — победник!
Summer House
The Real Housewives of Beverly Hills

Најдобра серија од натпреварувачки карактер

American Idol
Dancing with the Stars
RuPaul’s Drag Race — победник!
The Challenge: Spies, Lies & Allies
The Masked Singer

Најдобра музика во документарец

Џенет Џексон
Jeen-yuhs: A Kanye Trilogy
Оасис Knebworth 1996
Оливија Родриго: driving home 2 u (a SOUR film) — победник!
Битлс: Get Back

Најдобра лајфстајл серија

Bar Rescue
Dr. Pimple Popper
Making It
Selena + Chef — победник!
Queer Eye

Најдобро ток шоу

The Daily Show with Trevor Noah
The Drew Barrymore Show
The Kelly Clarkson Show
The Late Show with Stephen Colbert
The Tonight Show Starring Jimmy Fallon — победник!

Комплетната листа на номинирани и добитници можете да ги видите овде.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Левандовски најде начин како да си замине од Баерн, со помош на „правилото Вебстер“

Следно

Мицевски: Минов да поднесе оставка

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian