БК Куманово по втор пат го организираше турнирот Мирослав Петровиќ

1 min read

Боксерскиот клуб Куманово – 84 од истоимениот град под покровителство на градоначалникот и Советот на општина Куманово и Боксерската Федерација на Македонија го организираше вториот по ред меѓународен боксерски турнир во чест на големата боксерска тренерска легенда Мирослав Петровиќ.

На турнирот учествуваа тимови од цела Македонија, Бугарија, Србија и Косово.

Во чест на бардот на боксот гости на турнирот беа 10- те најпознати боксерски имиња од поранешните југословенски простори, поранешни олимписки, светски и европски шампиони .

Се помина во најдобар ред и одлична организација од страна на домаќинот, а на крајот од турнирот беа прогласени најдобрите од страна на жирито составено од познати боксерски асови.

НАЈДОБАР БОКСЕР – Орхан Јашаров – БК Куманово 84
НАЈДОБАР МАКЕДОНСКИ БОКСЕР – Еди Насуфи – БК Синди
НАЈБОРБЕН ПАР – Арсим Етеми и Ремзо Мустафиќ
НАЈДОБАР СТРАНЕЦ – Бисенте Фернандес – БК Сомбор
НАЈДОБАР ТЕХНИЧАР – Шпетим Ајредини – БК Хасан Бег
НАЈМЛАД УЧЕСНИК – Фурхан Јашаров – БК Куманово 84
НАЈПЕРСПЕКТИВЕН БОКСЕР – Влатко Василевски – БК Баргала
НАЈДОБАР СУДИЈА – Радмила Симевска
НАЈДОБАР ТРЕНЕР – Ѓорѓи Шамулев – БК Пирин ,Бугарија

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Иконому: Сакаме преговори со Турција, но никој не може да ни каже како да ја водиме надворешната политика

Следно

Џенифер Лопез се расплака на „MTV Movie&TV“ наградите: Од разочарувањата научив да бидам силна

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian