Жозеп Борел заразен со коронавирус

1 min read

Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност Жозеп Борел денеска изјави дека е заразен со коронавирус.

„Согласно соодветните правила и процедури, јас сум во самоизолација. Се чувствувам добро“, напиша Борел на Твитер.

Шефот на европската дипломатија имаше коронавирус и во 2020 година, на почетокот на пандемијата. (МИА)

kurir.mk

Претходно

Мојаноски: МПЦ ќе го добие Томосот и ако БПЦ не ја признае

Следно

Скопјанец физички ја нападнал својата вонбрачна партнерка, полицијата го привела

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian