ВИДЕО: Напред Македонија, нека продолжи победничката серија против Гибралтар

1 min read

Денеска со почеток од 18.00 часот против Гибралтар на гостински терен македонската А репрезентација ќе го игра вториот натпревар од групата „4“ во Лигата на нации, а ќе го суди Алан Дуро од Луксембург.

После ремито со Бугарија во Разград, избраниците на селекторот Благоја Милевски ќе се обидат да го остварат првиот триумф со кој ќе се продолжат шансите за првото место на табелата.

Покрај овој меч, од 20.45 часот селекцијата на Бугарија е домаќин на Грузија. Во генералниот пласман водат Грузијците со три бода, пред Македонија и Бугарија по еден, а ниту еден Гибралтар.

Двапати досега се сретнавме со Гибралтарците, во рамките од Лигата на нации остваривме две победи.

Милевски: Никогаш никого не сме потцениле, така ќе биде и со Гибралтар

На 6 септември 2018 година на „Викторија“ стадионот славевме (0:2) со головите на Тричковски во 19 и Алиоски во 35 минута.

Вториот меч се одигра на 19 ноември 2018 година кога во Скопје на Националната арена „Тодор Проески“ победивме со 4:0, двоен стрелец беше Несторовски (67`, 80`), а по еден гол имаа Барди (27`) и Трајковски (90+2`).

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Нова серија лажни дојави за поставени бомби во Србија

Следно

Што прави денеска: Енџи Николоска, актерка

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian