Скопјанец физички ја нападнал својата вонбрачна партнерка, полицијата го привела

1 min read

Министерството за внатрешни работи информира дека вчера во 01.30 часот на подрачјето на Чаир полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Р.Р.(48) од Скопје затоа што физички ја нападнал неговата 48 годишна вонбрачна партнерка.

По целосното документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

skopjeinfo.mk

Претходно

Жозеп Борел заразен со коронавирус

Следно

Во Црна Гора моментално има околу 39.000 гости

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian