Посебен режим на сообраќајот во Скопје

1 min read

Посебен режим на сообраќај ќе има денеска во Скопје поради одржување на ревијалната трка „Вози право, вози здраво”.

Трката ќе се одржи од 18 до 20 часот, со старт од Порта Македонија, десно долж улицата „Димитрие Чуповски”, десно по улицата „Даме Груев”, право по булеварот „ВМРО” до крстосница со булеварот „Илинден”, лево по булеварот „Илинден” до крстосница со улицата „Наум Наумовски Борче” – Градски парк кај споменикот на Гоце Делчев.

Од тие причини, како што информираат од МВР, Одделението за безбедност на патниот сообраќај ќе превземе мерки за посебен режим на сообраќајот по горенаведените улици, при што сообраќајот ќе се пренасочува по околните сообраќајници.

МВР апелира  до граѓаните да ги почитуваат наредбите што ги издаваат полициските службеници по сообраќајниците каде што ќе се одвива настанот. 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Дневен хороскоп за 5 јуни: Некој ве убедува да донесете важна одлука

Следно

Георгиевски бронзен на гран при турнирот во Рим

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian