Бундеслига: Кузмановски прв стрелец во триумфот над Ерланген

1 min read

Македонскиот репрезентативец продолжува со одличните игри во дресот на Хановер сезонава во најсилната германска лига.

Хановер успеа во рамките од 32 коло да триумфира на домашен терен минимално против Ерланген со 28:27.

Филип Кузмановски беше прв стрелец постигнувајќи шест голови, колку и неговиот тимски колега Мартиновиќ.

Нашиот играч во последните секунди го реализираше победничкиот гол за 12 победа сезонава и 12 место на табелата со 26 бодови.

На спротивната страна Стејнерт беше најрасположен кој осумпати се запиша во листата на стрелците.

За Хановер-Бургдорф до крајот на сезоната остануваат уште два меча во Бундеслигата, на 9 јуни кај Либек и на 12 јуни дома против Лајпциг.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ФОТО | Ова е секс-бомбата поради која Шакира и Пике се разделуваат? Ќе кажам сѐ, вели таа

Следно

Дали е откажана посетата на Лавров? Руската дипломатија во саркастичен тон- Не ја совладавме телепортацијата

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian