Албанија демантира дека до Советот на Европа поднела „нон-пејпер” за Косово

1 min read

Албанија не достави „нон-пејпер” до Комитетот на министри на Советот на Европа за да лобира за приемот на Косово во СЕ.

Дел од албанските медиуми повикувајќи се на Министерството за надворешни работи објавија дека Приштина испратила „нон-пејпер”.

– Косовската страна објави „нон-пејпер”, а не ние, соопшти албанското МНР, демантирајќи ги наводите на дел од српските медиуми.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Прилепските меанџии се жалат на недостиг на персонал, а Хрватска се наполни со сезонски работници од Македонија

Следно

Вуков го скрши малерот во квалификациите, оптимистички ја најави трката во Мизано

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian