Абазовиќ: Иднината на Црна Гора е сигурна, ние сме НАТО

1 min read

Горди сме што ја одбележуваме петгодишнината од членството на Црна Гора во НАТО – заедница на демократијата, вредностите и стабилноста, изјави црногорскиот премиер Дритан Абазовиќ по повод петгодишнината од полноправното членство на Црна Гора во Алијансата.

Како што јави РТЦГ, Абазовиќ нагласи дека повеќе од милијарда луѓе во светот ја чувствуваат слободата и сигурноста поради, како што рече, „нашиот заеднички придонес за колективната безбедност”.

„Иднината на Црна Гора е сигурна. Ние сме НАТО”, истакна црногорскиот премиер.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Делегација од СДСМ на средба со Генчовска

Следно

Лига на нации: Стартниот состав на Македонија за натпреварот против Гибралтар

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian