Одбојкарите повторно поразени од Албанија во Европската сребрена лига

1 min read

Одбојкарската репрезентација на Македонија го доживеа третиот пораз по ред во Европската сребрена лига откако вечерва загубија од Албанија со 3:1 во сетови и тоа со 25:20,20:25,25:16,25:22.

Ова е втор пораз по ред од селекцијата на Албанија со што шансите за македонската репрезентација сега се минимални за да се освои второто место во групата кое носи пласман на завршниот турнир.

Со новиот пораз, трет во четирите натпревари, остана на третото место на табелата со четири освоени бодови.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ФОТО | Мицкоски по средбата со Генчовска: Да се тргне ветото и да престанат условувањата кон Македонија

Следно

ФОТО | „Кул фризура“: Лав од зоолошка градина во Кина стана хит на социјалните мрежи

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian