Горан Мисовски избран за претседател на НСДП

1 min read

Горан Мисовски е избран за претседател на Нова социјалдемократска партија на денешниот Петти конгрес на партијата.

„Горан Мисовски е избран за претседател на НСДП на Петтиот конгрес кој се оддржа во Скопје. Од присутни 426 делегати правото на глас го остварија 314 делегати од нив: 308 за, 3 против, 3 неважечки ливчиња. Честитки! Со среќа и многу успеси да ја води НСДП“, објавија од партијата.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Ништо ново во женската ракометна ЛШ, Ѓер прв финалист

Следно

Две возила изгореа во пожар во Скопје

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian