Две возила изгореа во пожар во Скопје

1 min read

Министерството за внатрешни работи информираше дека утрово во 02,50 часот било пријавено дека на подрачјето на Карпош настанал пожар во возило „опел вектра“, сопственост на Д.С. (60) од Скопје.

Од пожарот било зафатено и возило “рено лагуна“ со скопски регистарски таблички, сопственост на А.М.(25) од Скопје. 

Полицијата работи на расчистување на случајот. 

skopjeinfo.mk

Претходно

Горан Мисовски избран за претседател на НСДП

Следно

Мета го отповика Бегај од армиската функција и го отвори патот за избор за претседател

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian