ВИДЕО: Марин Ле Пен погодена со јајце во главата

1 min read

Претседателската кандидатка на крајната десница на последните избори во Франција, Марин Ле Пен, денеска била погодена со јајце во лице во местото на Сен-Амон-Лез-О на северот на земјата. Медиумите пренеле дека пред гаѓањето слушнале вулгарни пцости на нејзина сметка.

Како што се гледа на снимката објавена на “Twitter”, Ле Пен е погодена со јајце во лице, по што ја наведнала главата и го прекрила лицето со коса, останувајќи во таа положба.

Од партијата на Ле Пен соопштиле дека овој гест е “маргинален”.

Лидерката на француската крајна десница била гаѓана со јајца и во текот на претседателската кампања. Тогаш исто така била погодена во глава, но излгеда дека погодокот бил поблаг.

kurir.mk

Претходно

Ким Кардашијан за дечкото Пит: Го имам најдобриот секс во мојот живот!

Следно

Неволјите на Вучиќ: Лавров му доаѓа во посета, ама треба да го прими и Олаф Шолц

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian