Трагедија во Киргистан: Девојче загина од гром

1 min read

Во Киргистан девојче загина од гром, а уште две деца се повредени, соопшти Министерството за здравство на земјата за Интерфакс.

Несреќата се случила во градот Токмок додека учениците се враќале од училиште.

Двајца повредени ученици се хоспитализирани и нивната состојба е задоволителна, пренесуваат медиумите.

kurir.mk

Претходно

ВИДЕО | Давидовиќ: Ние имаме проблем со примената на законите, а не со законите оти општеството е партизирано

Следно

Оружје пронајдено при претрес во скопско

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian