Скандал на Ролан Гарос: Девојка се врзала за мрежата со порака „Ни остануваат уште 1028 дена“

1 min read

Тенискиот натпревар меѓу Марин Чилиќ и Каспер Руд, за време на тенискиот турнир Ролан Гарос, беше прекинат поради несекојдневна ситуација.

Имено, девојка истрчала на теренот и се врзала за мрежата, носејќи маица со натпис „Ни остануваат уште 1028 дена“.

Се работи за борка за заштита на животната средина, а против глобалното затоплување.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Австрија со нон-пејпер за постепена интеграција на Западен Балкан во ЕУ

Следно

Ким Кардашијан за дечкото Пит: Го имам најдобриот секс во мојот живот!

Latest from Blog

ВМРО-ДПМНЕ: Каков дебакл – во истиот ден кога Каевски се фалеше дека го заштитиле идентитетот, демантот стигна од Бугарија, Македонија прифатила дека Самоил е бугарски цар, а Климент и Наум твореле во бугарска држава

Кој го намести младиот олигарх Дарко Каевски поразот да го прославува како победа, во истиот ден

MacedonianEnglishAlbanian