Физички се пресметувале вработени во маркет во Скопје

1 min read

Министерството за внатрешни работи информира дека вчера 15.20 часот во Полициската станица Гази Баба, В.К.(27) од Скопје пријавил дека на работно место во маркет на ул.„15. корпус“ бил физички нападнат од неговиот колега А.Т.. 2

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот. 

skopjeinfo.mk

Претходно

Во Полска сè уште има најмногу бегалци од Украина

Следно

Разговор со Сара Јанковиќ: Пливањето е одличен спорт, посакувам уште многу медали и рекорди

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian