Без Владо Милев на клучниот натпревар против Албанија

1 min read

Македонската машка одбојкарска репрезентација се подготвува за четвртиот натпревар во Европската сребрена лига во кој целта ќе биде да им се врати на победите.

После болниот пораз во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје (1:3), избраниците на Ратко Павличевиќ во Тирана в сабота со почеток од 19.00 часот ќе се обидат да ја поправат сликата на возвратниот дуел со Албанија.

На табелата во групата „Б“ води Романија со осум бодови, пред Македонија и Албанија кои имаат по четири, а на последната позиција е Босна и Херцеговина со четири.

На утрешниот меч Македонија ќе има целосно нова примачка дијагонала, затоа што Владо Милев воопшто не допатува во Албанија поради повреда. Ова значи дека Стојан Илиев и Лука Костиќ ќе добијат шанса да настапат во клучниот меч против Албанците.

За разлика од Милев за кој се очекува да се врати во репрезентацијата веќе за натпреварот со Романија на 8 јуни, јасно е дека либерото Костадин Ричлиев нема да може да го облече националниот дрес до крајот на Евролигата, па Васе Михаилов треба да помогне нашиот прием да биде подобар.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Радев: Во Бугарија нема нуклеарно оружје, американските ловци се тука да го заштитат воздушниот простор

Следно

Највкусниот летен рецепт: Сармички од тиквички запечени во рерна

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian