Апсење во Центар, полицијата пронајде дрога

1 min read


Во периодот 02/03.06.2022 на подрачјето на Центар, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје лишиле од слобода четири лица, бидејќи кај нив била пронајдена дрога.

На 02.06.2022 во 19.15 часот бил лишен од слобода Г.Л.(27) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана. На 03.06.2022 во 00.10 часот бил лишен од слобода С.Ѓ.(28) од Скопје, бидејќи кај него била пронајдена и одземена бела прашкаста материја, а во 00.15 часот лишен од слобода бил С.П.(20) од Скопје, кај кого била пронајдена марихуана. Малку подоцна, во 01.20 часот на истото подрачје, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција го лишиле од слобода Г.П.(40) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена бела тврда материја.

Лицата биле приведени во полициска станица и по документирање на случаите против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци. 

skopjeinfo.mk

Претходно

ВИДЕО: „Вози право, вози здраво“ во недела по шести пат

Следно

„Туркије”: Турција се подготвува да преземе контрола врз 600 километри од границата со Сирија и да ослободи 470 населени места

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian