Шакира и Пике се разделуваат: Фудбалерот ја изневерил и се иселил од дома?

1 min read

Како што пишуваат шпанските медиуми, се чини дека фудбалерот Жерар Пике и пејачката Шакира решиле да стават крај на 12-годишната врска.

Гласините за наводните проблеми во нивната врска се појавија неодамна кога се рашири веста дека славниот фудбалер се иселил од семејната куќа и се преселил во својот стан во Барселона, Шпанија каде што живеел пред да ја запознае Шакира.

Според „Ел Периодико“, неколку соседи во зградата го виделе Пике како влегува и излегува од станот неколку пати во текот на изминатата недела, а тој наводно бил виден и на забава со неговиот пријател, фудбалерот Рики Пуиг и други пријатели.

Истиот медиум тврди и дека колумбиската пејачка го „фатила“ фудбалерот во кревет со друга жена, а очигледно не можела да го преболи тоа.

Поради наводното неверство донеле одлука за развод, што изгледа не влијаело премногу на фудбалерот. Засега ниту пејачката ниту фудбалерот не ги коментирале во јавност гласините за наводната разделба.

Да потсетиме, Шакира и Пике се запознале за време на Светското првенство во Јужна Африка во 2010 година, а набргу потоа започнале љубовна врска која никогаш не ја крунисаа со брак. Двојката има две деца заедно, деветгодишниот Милан и седумгодишниот Саша.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

НБА: Грин „го прати“ Дурант во Барселона

Следно

Во гасењето на пожарот во Тетово ангажирани 216 лица, два хеликоптери, 22 цистерни и 21 машина

Latest from Blog

Македонската наука со индигнација ги отфрла препораките на „Комисијата за ревизија на македонската историја“, како псевдонаучни, ништовни и нерелевантни!

Таканаречените “Препораки за заедничко одбележување на историски личности“ на “Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија за историски и

MacedonianEnglishAlbanian