Полицијата го потврди вчерашниот инцидент во Кисела Вода: Две групи се пресметувале со тврди предмети

1 min read

Скопје Инфо вчера ја објави информацијата за инцидентот кој се случил во скопската населба Кисела Вода, каде поради недоразбирање во сообраќајот дошло до физикчка пресметка.

Денес, министерството за внатрешни работи информираше дека вчера во 10.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Борис Трајковски“, на место викано „Чешма“, бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу две групи на лица кои биле со патнички возила и употребиле и тврди предмети.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

skopjeinfo.mk

Претходно

ЕУ го усвои шестиот пакет санкции против Русија

Следно

Јувентус носи засилувања од Арсенал и Манчестер сити

Latest from Blog

ВМРО-ДПМНЕ: Каков дебакл – во истиот ден кога Каевски се фалеше дека го заштитиле идентитетот, демантот стигна од Бугарија, Македонија прифатила дека Самоил е бугарски цар, а Климент и Наум твореле во бугарска држава

Кој го намести младиот олигарх Дарко Каевски поразот да го прославува како победа, во истиот ден

MacedonianEnglishAlbanian