Муралите низ Скопје – шарено, урбано, инспиративно…

1 min read

Муралите го разубавуваат Скопје на еден посебен начин.

Урбано, шарено, инспиративно, величествено – вака изгледаат уметничките дела насликани „на големо“ низ Скопје.

Ова се дел од скопските мурали кои му даваат посебен шарм на нашето Скопје:

skopjeinfo.mk

Претходно

ФОТО | Петровска – Валандер: Нашето сојузништво со САД е успешна приказна

Следно

Тренерот на европскиот кошаркарски шампион сака да оди во НБА лигата

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian