Вработен на бензинска физички нападнат од арачиновец

1 min read

Министерството за внатрешни работи информираше дека утрово во 02.10 часот во СВР Скопје, М.М.(32) од с.Ајватовци, општина Илинден, пријавил дека на работното место на бензиска пумпа во с.Кадино, општина Илинден, по претходна расправија, бил физички нападнат од Ж.Ј.(41) од општина Арачиново.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

skopjeinfo.mk

Претходно

Баербок: Западот мора да обезбеди долгорочна поддршка на Украина

Следно

Курти: Косово има заедница на општини, српска заедници би била противуставна

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian