(ВИДЕО) Драма во Кисела Вода: Физичка пресметка поради недоразбирање во сообраќајот

1 min read

Попладнево, среде бел ден во Кисела Вода се одвиваше вистинска драма, односно крвава тепачка помеѓу неколку лица.

Немилиот настан се случи во скопска Кисела Вода кај Чешма односно кај споменикот на Тодор Александров

Настанот ги вознемири случајните минувачи кои сведочат дека причина за тепачката е недоразбирање во сообраќајот.

skopjeinfo.mk

Претходно

Столтенберг свикува состанок на претставници од Финска, Шведска и Турција

Следно

Грција: Маската останува задолжителна во внатрешните делови на траектите и во такси возилата

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian